Akademia Drużyny Kangura

Adresatami Akademii Drużyny Kangura w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej PRZEDSZKOLIADA.PL są dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Zajęcia organizowane są poza placówkami przedszkolnymi, najczęściej w: klubach fitness, salach zabaw, obiektach sportowych i centrach zajęć pozaszkolnych. Każde zajęcia prowadzone w grupach maksymalnie dwunastoosobowych, trwają 60 minut i uwzględniają zdrową przekąskę oraz wodę dla wszystkich "Aktywnych Przedszkolaków".

Akademia Drużyny Kangura są formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Zajęcia są odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców, chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego. Zajęcia są prowadzone raz w tygodniu, przez cały rok przedszkolny, a więc zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącymi systematyczności wysiłku fizycznego. Spełniony jest też drugi warunek ŚOZ, mianowicie każde zajęcia trwają na tyle długo, aby utrwaliły się korzystne efekty zdrowotne ruchu. Tym samym PRZEDSZKOLIADA.PL wyrabia u dzieci potrzebę regularnej aktywności fizycznej.

Uczestnicy systemu PRZEDSZKOLIADA.PL są nazywani „Aktywnymi Przedszkolakami”. Głównym zamysłem Akademii Drużyny Kangura jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego podejmowania ruchu teraz i w późniejszych latach. Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co przydaje się w codziennym życiu teraz i w przyszłości, ale także przy ewentualnym uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Taka forma działania jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie.

CELEM AKADEMII DRUŻYNY KANGURA JEST:

• polepszenie ogólnego stanu zdrowia;
  • uświadomienie korzyści wynikających z aktywności fizycznej;
  • ukulturalnianie fizyczne dziecka;
  • zapewnienie harmonijnego rozwoju fizycznego dziecka;
  • przygotowanie mentalne do współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, umiejętności, pogodzenia się z przegraną oraz szacunku do współzawodnika;
  • popularyzacja aktywności fizycznej u przedszkolaków poprzez zabawę i ćwiczenia;
  • wszechstronny rozwój fizyczny;
  • nauka podstaw piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.
ŁÓDŹ
Kontakt: +48 537 274 216
biuro-lodz@przedszkoliada.pl
Miejsce: Zatoka Sportu, ul. Politechniki 10

SIERADZ
Termin zajęć: sobota (zajęcia odbywają się w ostatnią sobotę każdego miesiąca)
Kontakt: +48 537 274 216

Termin pierwszych zajęć: 04.11.2023 roku
Kontakt: +48 515 104 496
biuro-katowice@przedszkoliada.pl
Miejsce: BCF ul. Bednorza 2a-6 Katowice Budynek D pierwsze piętro.